YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

ADD.Ceyhan Atatürkcü Düşünce Dernek Başkanı M.İnce Korkmaz ”Atatürksüz Eğitim Proğramına Hayır dedi.”

-addceyhan-ataturkcu-dusunce-dernek--baskani-mince-korkmaz-ataturksuz-egitim-programina-hayir-dedi

ADD Ceyhan Şubesi Başkanı M.İnce Korkmz ve Gençlik kollarına bağlı bireyler 2017-2018 eğitim öğretim yılında Mustafa Kemal Atatürk ile devrimlerinin ders kitaplarından çıkarıldığı gerekçesi ile Adana’nın Ceyhan İlçesinde add.Binasında bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdiler.
23 Eylül 2017 Cumartesi 18:33

 Ceyhan add.Binası Toplantı Salonunda gerçekleşen Basın açıklamasında ğençler adına ADD Ceyhan Şube Başkanı Mehmet İnce Korkmaz yaptı. Yönetime gelmesinin üzerinden 15 yıl geçen siyasal iktidarın, işbaşında kaldığı her yıl milli eğitim sistemine ağır darbeler indirdiğini kaydeden Korkmaz, “Kindar ve dindar bir nesil yetiştirme hedefini en yetkili ağızlardan açıklayan iktidar, son olarak ders programında yaptığı değişikliklerle, ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile devrimlerini ders kitaplarından çıkardı. Bununla yetinmeyen yönetim, kitapları bilimsellikten uzak, çağdışı, hurafelerle doldurarak, sorgulamayan, aklını kullanamayan gençler yetiştirmeyi amaçladıklarını bir kez daha ortaya koymuştur.

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılına eğitimle ilgili kitle örgütleri, sendikalar, öğretmenler, veliler ve sade yurttaşlar olarak düş kırıklıkları, kaygı ve isyan duyguları ile giriyoruz.

4+4+4 kesintili sistemin yanlışlığını, çöküşünü ve verdiği hasarı gördüğümüz için, ivedi olarak 12 yıllık zorunlu kesintisiz, bilimsel ve laik eğitime geçilmesini talep ettiklerini kaydeden Korkmaz Ders kitaplarının, Atatürk’ü ve Atatürk’ün önderlik ettiği devrimleri anlatan bilgilerle, bilimsel gerçekler ve evrensel değerlerle donatılmasını istiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, içine düştüğü ve ülkemizi de soktuğu bu çıkmazdan bir an önce çıkılmasını diliyor, bunun için de eğitim sorunlarını çözme işinin gerçek eğitimcilere, uzmanlara bırakılmasını talep ediyoruz. Atatürk’süz müfredat istemiyoruz” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 650

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ