YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Adana Milletvekili Orhan Sümer’dan 19 mayıs gençlik ve spor Bayramı kutlama mesajı

-adana-milletvekili-orhan-sumerdan-19-mayis-genclik-ve-spor-bayrami-kutlama-mesaji

Ulusal bağımsızlığımızın ve kurtuluşumuzun başlangıcı olan 19 Mayıs’ın 100. yıldönümünü gururla kutluyoruz.
18 Mayıs 2019 Cumartesi 12:17

 Bundan 100 yıl önce İstanbul’dan Samsun’a doğru yola çıkan Bandırma Vapuru, sadece Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de aralarında olduğu 48 yurtseveri taşımıyordu. O vapurla birlikte bir milletin bağımsızlık, özgürlük özlemleri ve umudu da İstanbul’dan Samsun’a doğru yola çıkmıştı.

 

Milli Mücadele’nin başlangıcı olan bu tarihten itibaren milletimiz, tarihte eşi az bulunur büyük bir fedakarlık ve kahramanlık göstererek Anadolu’yu emperyalist güçlerin işgalinden kurtarmış ve etkisi bütün dünyada hissedilen büyük bir devrime imza atmıştır.

 

Atatürk,  bu mücadelenin başlangıç tarihi olan 19 Mayıs’ı gençlerimize armağan etmiştir. Gençlik kavramı sadece biyolojik olarak ‘genç olma’ durumunu kapsamaz. Gençlik, aynı zamanda fikirlerde yeniliği ve dinamizmi de kapsar. Bu bakımdan Türk milletinin önüne yepyeni bir dünya açan Cumhuriyetimiz her zaman genç kalacaktır ve Büyük Önder Atatürk’ün “Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” diye hitap ettiği gençlerin omuzları üzerinde yükselecektir. 

Cumhuriyetimizin kazanımlarının ve demokrasimizin karşı karşıya kaldığı ve kalacağı tehditlere karşı en büyük güvencemiz gençlerimiz ve 19 Mayıs ruhudur.

 

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, gençlerimize ve tüm milletimize kutlu olsun. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Milli Mücadele’ye emeği geçenleri bir kez daha saygıyla, rahmetle anıyorum.

 

 

Orhan SÜMER

Adana Milletvekili


Haber okunma sayısı: 231

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER