YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

“12 yıl önce gelişim bölgesi ilan ettiler, taş üstüne taş koymadılar”

-12-yil-once-gelisim-bolgesi-ilan-ettiler-tas-ustune-tas-koymadilar

CHP Adana Milletvekili Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin, Karataş’ın sorunlarına kayıtsız kalan hükümetin görevinin 24 Haziran’da sona ereceğine inandığını vurguladı
08 Haziran 2018 Cuma 10:57

 “Karataş’ta teşvikten, yatırımdan eser yok”

 “12 yıl önce gelişim bölgesi ilan ettiler, taş üstüne taş koymadılar”

“Vatandaş, hükümetten bıkmış”

ADANA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana’nın Karataş ve Yumurtalık ilçelerinin Bakanlar Kurulu’nca 2006 yılında ‘Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’ ilan edilerek ‘Turizmi Teşvik Kanunu’ kapsamına alındığını, bölgeye gelecek yerli ve yabancı yatırımcılar için bir yıl içerisinde yer tahsisinin yapılmaya başlanacağının açıklanmasına rağmen sahil şeridinde teşvikten, yatırımdan eser olmadığını vurguladı.
KADERİNE TERKEDİLMİŞLİĞİNE İNAT…
Aradan geçen 12 yıla rağmen bölgede yeni yatırımlar olmadığı gibi Karataş Belediyesi’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne feribot seferi talebinin de hükümet tarafından kabul görmediğini dile getiren Dr. Şevkin, “Kaderine terkedilmişliğine inat, iktidarın verdiği sözleri tutmamasına inat Karataş’ı hak ettiği değere Belediye Başkanımızla, ilçe örgütümüzle 24 Haziran’dan sonra ulaştıracağız” dedi.
HASAN AMCA, HUZUR İSTEDİ!
Çalışmaları kapsamında Karataş İlçe Başkanı Oben Ersan Aygün, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileriyle birlikte Karataş’ta kurulan semt pazarını adım adım gezen, ilçe merkezindeki esnaf ve sanatkarlarla dertleşen, ardından Yemişli Köyü halkını ziyaret eden Dr. Şevkin, Karataşlı pazarcı esnafı Hasan amcanın “Biz kimseden bir şey istemiyoruz. Sadece huzur istiyoruz” sözleri karşısında, “Artık tamam diyoruz. 25 Haziran sabahı huzurlu bir Türkiye’ye uyanacağız” diye konuştu. Karataş’ta ayak basmadık yer bırakmayan pazarcı esnafı Karataşlı Hasan amcanın, “Biz kimseden bir şey istemiyoruz. Sadece huzur istiyoruz” sözleri karşısında duygulanan Dr. Şevkin, vatandaşların 24 Haziran seçimlerinde hükümetin görevini sonlandıracağını belirtti.
KARATAŞLI YALNIZ BIRAKILDI
Karataş’ta aydınlık Türkiye için, çocuklar için kıraathaneleri gezen, tavukçuda, balıkçıda, tamircide, elektrikçide tek tek hemşehrilerinin elini sıkan, Millet İttifakı’na destek isteyen Dr. Şevkin, şunları söyledi:
“Köylü, çiftçi yalnız bırakıldı. Türkiye tarımında üretim planlaması yok. Esnaf ve sanatkar çoğu zaman siftahsız kepenk kapatıyor. İşçi-memur hayat pahalılığı altında eziliyor. Karataş’taki Devlet Hastanesi ek bina şeklinde çalışıyor. Tabiri caizse bisikletten düşen Adana Şehir Hastanesi’ne sevkediliyor. Karataş-Yumurtalık sahil bandı Türkiye’nin en önemli sahili ancak iktidar yönünü buralara dönmüyor. 2006 yılında teşvik bölgesi ilan edilen sahil şeridi 12 yıldır yatırım bekliyor. Karataş Belediyesi’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne feribot seferi talebi reddedildi. Tarım ve hayvancılık bitme noktasına geldi. Çiftçinin suya erişimi engelleniyor. CHP iktidarında Su Bakanlığı kurulması için girişimlerde bulunacağız. Huzurlu ve refah düzeyi yüksek bir toplum oluşturmak milletimizin elinde. Milletimizin bu imkanı doğru kullanacağına inanıyorum.”

 


Haber okunma sayısı: 667

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ