YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

ADANA YEREL BASIN PLATFORUNDAN KOCAİSPİRE ZİYARET 11.07.2019 PLATFORMDAN BAŞKAN KOCAİSPİR'E ZİYRET

------adana-yerel-basin-platforundan-kocaispire-ziyaret------------------------------------------------------------------------------------------------11072019-platformdan-baskan-kocaispire-ziyret

ADANA YEREL BASIN PLATFORUNDAN KOCAİSPİR'E ZİYARET
13 Temmuz 2019 Cumartesi 11:57

 bir unsurdur. Gazetecinin görevi; mesleki sorumluluk bilinci içerisinde halka doğruları Haftalık, 15 günlük ve aylık gazeteler olarak ortak hareket etme amacıyla kurulan Yerel Medya Güç Birliği Platformu Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir'i ziyaret ettiler. Ziyarette yerel basının içinde bulunduğu durum hakkında bilgiler veren heyet Başkan Kocaispir'den destek istediler.

Basının önemine değinen Yüreğir Belediye Fatih Mehmet Kocaispir ''Türkiye’de ulusal basının olduğu kadar, yerel basının da önemi hiç şüphesiz yadsınamaz. Çok sesli ve özgür bir basın, demokratik sistemin korunması ve güçlendirilmesinde önemli aktarmak, halkın görüşlerini ve isteklerini kurumlara ileterek halkın sesini duyurmak ve kurumlar ile halk arasında iletişimi sağlamaktır. Yerel basın, Ulusal Kurtuluş Savaşında çok büyük görevler başarmıştır. Bu yüzden yerel basını da önemsiyoruz.'' şeklinde konuştu.

Yerel basının ayakta kalması için imkanlar ölçüsünde destek olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Kocaispir ''Yerel basın, yayın yaptığı bölgenin ya da yörenin sorunlarını gündeme getirerek yöneticilere aktarılmasına ve o bölgeye ait yerel kültürün zenginleşmesine ve korunmasına yardımcı olur. Halkın gözü ve kulağı olan gazetelerin toplumu her konuda bilgilendirme, aydınlatma ve kamuoyu oluşturma gibi görevleri vardır. Tüm basın çalışanlarına başarılar ve kolaylıklar diliyorum'' dedi.

Yerel Medya Güç Birliği Platformu Başkanı K. Yalçın Göl,  Adana'da özellikle yerel basında yer alan gazetelerin haklarını savunma ve sıkıntılarına çare bulma adına bir çatı oluşturma ihtiyacını gördüklerini ve bu amaçla yola çıktıklarını belirtti. Başkan Kocaispir'e teşekkür etti.

 

 


Haber okunma sayısı: 406

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ