YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

GÜNCEL

HAYIRSEVER SANAYİCİ MEZUN OLDUGU OKULUNU UNUTMADI

hayirsever-sanayici-mezun-oldugu-okulunu-unutmadi Yumurtalık Kaldırım Mahallesinde Doğan ve ilkokulu eski adıyla Kaldırım Kasabasında okuyan Sanayici İş adamı Zahit Balbay yıllar sonra öğrenim gördüğü okuluna Görüntülü Kamera sistemi taktırdı.

Yumurtalık'ta yeni Mozaikler ve Kilise kalıntılarına rastlandı

yumurtalikta-yeni-mozaikler-ve-kilise-kalintilarina-rastlandi- Yumurtalık’ta nereye bir kazma vurulsa ya antika sikkeler, yâda Mozaik çıkıyor.

Karataş’ta Cenaze yıkama ve morg araçları yenilendi

karatasta--cenaze-yikama-ve-morg-araclari-yenilendi Karataş Tuzla mahallesinde bulunan cenaze yıkama ve morg aracının kullanılamaz halde olması sebebiyle Belediye Başkan Ünal’ın talimatı ile yenilenerek Tuzla mahallesinin sıkıntısı giderildi .

Sezonun ilk Buğday Hasadı Yumurtalık’ta yapıldı

sezonun-ilk-bugday-hasadi-yumurtalikta-yapildi Adana’nın Yumurtalık İlçesi Demirtaş Mahallesinde sezonun ilk Buğday Hasadını üretici Turgay Aba gerçekleştirdi.

Yumurtalık’ta Okullar arası Satranç Turnuvası yapıldı

yumurtalikta-okullar-arasi-satranc-turnuvasi-yapildi Yumurtalık ilçesinde okullar arasında yapılan satranç Turnuvasının başlangıç Hamlesini İlçe Kaymakamı Asalet Karabulut yaptı. Toplam 90 sporcunun katıldığı yarışmada dereceye girenlerin isimleri ise

Yumurtalık'ta Ortaokullar arası

yumurtalikta-ortaokullar-arasi- Yumurtalık Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Orta Okullar arası Sahne senin ses yarışması Hippocampus Seyir Terasında yoğun ilgi gördü.

19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı Yumurtalık’ta kutlandı

19-mayis-ataturku-anma-genclik-ve-spor-bayrami-yumurtalikta-kutlandi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Saat: 9.30 da Atatürk anıtına Kaymakam Asalet Karabulut, Belediye Başkanı Türkeş Filik ve Garnizon komutanı Jan.Üst Tgm. Çelenk koymasıyla başladı.

Ceyhan ve Seyhan Deltasında Biyoçeşitlilik konusunda Öğrencilere uygulamalı dersler verilecek

ceyhan-ve-seyhan-deltasinda-biyocesitlilik-konusunda-ogrencilere-uygulamali-dersler-verilecek YUMURTALIK LAĞÜNLERİNDE ÖĞRENCİLERE BİYOÇEŞİTLİLİĞİ GÖRME VE TANIMA DERSLERİ VERİLECEK

Yumurtalık'ta Ortaokullar arası Bilği ve Kültür yarışması sonuçlandı

yumurtalikta-ortaokullar-arasi-bilgi-ve-kultur-yarismasi-sonuclandi Yumurtalık Belediye Düğün Salonunda saat:10.30 da yapılan Orta Okullar arası bilgi ve kültür yarışmasında Kaldırım Ortaokulu birinci geldi.

Yumurtalık'ta Seçim Bürosunun Açılışında Mhp'ye 420 kişi katıldı

yumurtalikta-secim-burosunun-acilisinda-mhpye-420-kisi-katildi Yumurtalık MHP Seçim bürosunun açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yanı sıra MHP milletvekili adayları Muharrem Varlı, Mevlit Karakaya, Ali Aydın, M.Ali Arslan, İl

Oltayla Balık Avı Eğitimi Karataş’ta Gerçekleşti

oltayla-balik-avi-egitimi-karatasta-gerceklesti- Karataş Belediyesinin katkıları ile düzenlenen olta ile balık avı eğitimleri 19 mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 16-17 Mayıs’ta düzenlenen etkinlikler ile gerçekleştirildi.

Ceyhan-Yumurtalık yolunda Trafik Kazası 4'Ü Çocuk 8 Yaralı

ceyhan-yumurtalik-yolunda-trafik-kazasi-4u-cocuk-8-yarali Adana’nın Ceyhan ilçesinde iki otomobilin kafa kafaya çarpıştığı trafik kazasında 4’ü çocuk 8 kişi yaralandı.

ALTIOK” DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ İÇİN MESAJ YAYINLADI”

altiok-dunya--ciftciler-gunu-icin-mesaj-yayinladi Zirai ve Tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimizin, hasat ve rekoltesinin arttırılması konusunda verdikleri çaba, hayat standartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin dünya

Yumurtalık’ın Akciğerleri yok edilecek

yumurtalikin-akcigerleri-yok-edilecek ÖZTOPRAK”ÇOK YAKINDA BİNLERCE ZEYTİN AĞACININ KESİLECEK OLMASINDAN ENDİŞE EDİYORUM”

Adana Büyükşehir Belediyesi sponsorlugunda”Gönüllüler Karataş Sahili’ni temizledi”

adana-buyuksehir-belediyesi-sponsorlugundagonulluler-karatas-sahilini-temizledi Karataş Sahili, Adana Kent Konseyi Gençlik Merkezi ve Adana Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla temizlendi.