YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

GÜNCEL

Ceyhan -Yumurtalık Tren Yoluna alt geçit yapılıyor

ceyhan--yumurtalik-tren-yoluna-alt-gecit-yapiliyor TCDD Yolları Adana-Toprakkale Hızlı Tren Projesi kapsamında Ceyhan sınırları içersinde kalan alt ve üst geçitlerle ilgili olarak Ceyhan’da bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

TEBRİKLER İLKER CAN ÇİCEK

tebrikler-ilker-can-cicek Dünya Matematik Şampiyonu 2.cisi Yumurtalık’tan

Yumurtalık’ta ilk mısır hasadı yapıldı

yumurtalikta-ilk-misir-hasadi-yapildi Adana’nın Yumurtalık İlçesi-Asmalı Mahallesi kırsalında yılın ilk erkenci mısır hasadı gerçekleşti.

Karataş ta Yörük Çadırı Hizmete açıldı. Turizm yöresel değerler ile buluştu.

karatas-ta-yoruk-cadiri--hizmete-acildi-turizm-yoresel-degerler-ile-bulustu Karataş ve Yumurtalık Turizmi Geliştirme Altyapı Hizmet Birliği tarafından Karataş’ta yapımı tamamlanan Yörük Çadırı ve Turizm Danışma Bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Yumcev. Başkanı Öztoprak ,Av.Volkan Tarık Çay’ı Ofisinde ziyaret etti

yumcev-baskani-oztoprak-avvolkan-tarik-cayi-ofisinde-ziyaret-etti Yumcev.Yumurtalık Turizmini Geliştirme ve Çevreyi Koruma Dernek Başkanı Halim Öztoprak ve Yönetim Kuruluüyesi Mehmet Ataman Av. Volkan Çay’ı Adana Dörtyol ağzındaki ofisinde ziyaret ettiler.

Belediye Başkan Vekili Aldatmaz Kardeşine kına gecesi düzenledi

belediye-baskan-vekili-aldatmaz-kardesine-kina-gecesi-duzenledi Yumurtalık Belediye Meclis üyesi ve Başkan eski vekili İlyas Aldatmaz kardeşi Veli Aldatmaz’a kendi evinin avlusunda muhteşek kına gecesi düzenledi.

Andrealin tutkunları Kitesurf Eğitimi artık Yumurtalık’ta veriliyor.

andrealin-tutkunlari-kitesurf-egitimi-artik-yumurtalikta-veriliyor 15 yıl önce Fransa’da ortaya çıkan bu spor akımı daha sonra Akyaka,Datça ve Alaçatı’da yapılmaya başladı.Kitesurf rüzgarla yapılan ve 6.saatlik bir eğitimle eğlencenin tadını çıarmak mümkün.

SUGÖZÜ’NE R.TAYYİP ERDOĞAN SPOR TESİSİ TABELASI DİKİLDİ

sugozune-rtayyip-erdogan-spor-tesisi-tabelasi-dikildi Adana’nın Yumurtalık İlçesi Sugözü Mahalle Halkı Muhtar Kemal Özbenli’nin önderliğinde Mahalle girişinde bulunan 23 dönümlük sahaya Recep Tayyip Erdoğan Spor Tesisinin Tabelasını Davul zurna

Karataş-Yumurtalık Yolu mahkeme kararı ile bu kez kaldırım Mahallesinde trafiğe kapatıldı

karatas-yumurtalik-yolu-mahkeme-karari-ile-bu-kez-kaldirim-mahallesinde-trafige-kapatildi Geçen yıl Zeynepli Mahallesinden Mahmut Kurt isimli vatandaş tarafından Mahkeme kararı ile Karataş-Yumurtalık Yolu trafiğe Kapatılmıştı.

Beklenmedik ölüm!

beklenmedik-olum Adana Büyükşehir Belediyesi Yeni Adana İmar AŞ Genel Müdürü Ertan Aşrak biricik kızı 9 yaşındaki Hilal Aşrak Osmaniye'de geçirdiği elim trafik kazasında hayatını kaybetti. Aynı kazada annesiyle

Hasbettin Kurnaz”Sn. Sözlü Şeyhganim Mahallesinin yolları yama istiyor.”

hasbettin-kurnazsn-sozlu-seyhganim-mahallesinin-yollari-yama-istiyor Yumurtalık-Şeyhganim Mahallesinden Hasbettin Kurnaz İsimli Çiftçi Sn. Sözlüyü en son Seçimlerde görmüştüm. Ah bir Mahallemize konuk olsa da Şeyganim-Asmalı ve Şeyhganim Forlar arasındaki yolun halini

“CHP’de kapalı kapılar ardında delege yazılmayacak”

-chpde-kapali-kapilar-ardinda-delege-yazilmayacak CHP’de delegelerin tamamı sandıktan çıkacak

Yasemin Yılmaz“Çocuk gelinlere izin vermeyeceğiz”

yasemin-yilmazcocuk-gelinlere-izin-vermeyecegiz “Din ve devlet işleri birbirine karıştırılıyor”

Altan Biçer’e sade bir törenle Ayas Marin Otelde yaş günü kutlaması

altan-bicere-sade-bir-torenle-ayas-marin-otelde-yas-gunu-kutlamasi Osmaniye’nin Kadirli İlçesinden “Kaptan Lakaplı” Kadirli İdman Yurdu Belediye Spor Takımının kaptanı Nevzat ve Meliha Biçer çiftinin Biricik oğulları Altan Biçer’in 1.ci Yaş gününü

Yumcev Başkanı Öztoprak ”Yumurtalık’ta alt yapı sorunu acil çözülmeli!”

yumcev--baskani--oztoprak-yumurtalikta-alt-yapi-sorunu-acil-cozulmeli Yumcev.Yumurtalık Turizmi Geliştirme ve Çevreyi Koruma Dernek Başkanı Halim Öztoprak “İlçede kanğrene dönüşen Alt yapı Kanalizasyon sorununun çözümü için ivedilikle çare aranmalı dedi.”

Yumurtalık’ta TTNET ve Avea hizmetleri yetersiz

yumurtalikta-ttnet-ve-avea-hizmetleri-yetersiz Yumurtalık’ta TTNET ve Avea hizmetleri yetersiz

YAZIN İNŞAAT YASAĞINI TAKAN YOK

yazin-insaat-yasagini-takan-yok Yazın inşaat yasagını umursamayan bazı müteahitler Hafta sonu tatilni Yumurtalık’ta geçirmek isteyen tatilçileri çileden çıkardılar. Sabahın 08.00 den Gecenin 24.00 kadar süren inşaat çalışması