YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

TGS’den saldırıya tepki

tgsden-saldiriya-tepki

TGS’den saldırıya tepki
24 Mayıs 2019 Cuma 15:16

 Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Adana Şubesi, Egemen Gazetesi kurucusu Hakan Denizli’nin silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili bir kınama yayınladı.

Yönetim Kurulu adına Başkan Salim Büyükkaya tarafından yapılan açıklama şöyle:

 

“Gazetecilere yönelik saldırıları kaygıyla izliyoruz. Saldırganlar bulunmadıkça, hesap sorulmadıkça bu tehditlerin arttığını, dozajının yükseldiğini ibretle gözlüyoruz. Ne yazık ki, bu saldırıları sonlandırması gerekenler, saldırganları yakalayıp adalete teslim etmesi gerekenler de olan biteni bizimle birlikte izliyorlar.

 Kamuoyunun büyük dikkatle izlediği kişi ve kurumlara yönelik saldırılarda saldırganları değil de adeta saldırıya uğrayanları eleştiren yetkili ağızların bütün bu yaşananlarda sorumluluğu olduğunu, saldırganlara dolaylı yoldan da olsa cesaret verdiklerini düşünüyoruz. Oysa bu saldırılar doğrudan devlete ve millete meydan okumak, ‘Sizin adaletinizi de kanunlarınızı da tanımıyorum.’ demektir. Kimden ve nereden gelirse gelsin, bu saldırıları hafifletecek, haklı kılacak bir gerekçe yaratılamaz.

 

Kızının ve torununun yanında silahla yaralanan Egemen Gazetesi kurucusu Hakan Denizli’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saldırgan ve arkasındakilerin bir an önce ortaya çıkarılarak adalete teslim edilmesini, adaletin de kamu vicdanı ve DEVLETİN BEKASINI göz önüne alarak gerekli hassasiyeti göstermesini bekliyoruz.”

 


Haber okunma sayısı: 17997

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER