YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

105 YILDIR KALBİMİZDE SÖNMEYEN BİR OCAKTIR ÇANAKKALE!

105-yildir-kalbimizde-sonmeyen-bir-ocaktir-canakkale

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, 18 Mart Çanakkale Zaferi hakkında yaptığı basın açıklamasında “Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü münasebetiyle, mukaddesatı uğruna canını feda eden tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.’’ dedi.
18 Mart 2020 Çarşamba 14:26

  “Çanakkale Zaferimizin 105. yıldönümünde, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, Çanakkale savunması ile kanlarını dökerek tarih yazan kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Bugün tam 105 yıl oldu. 105 yıldır kalbimizde sönmeyen bir ocak gibi tütüyor Çanakkale.

18 Mart 1915 tarihinde kazanılan Çanakkale Zaferi kahraman Anadolu halkının ve askerinin iman dolu kahramanlığının destanıdır. Metrekareye 6 bin merminin düştüğü bu zafer vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk Milletinin neleri başarabileceğinin en güzel örneğidir.

Çanakkale, Anadolu’nun yeniden dirilmesi yolunda büyüklüğünün ispatıdır. Çanakkale, düşman güçlerin hiçbir zaman aşamayacağı imanlı bir duruşun simgesidir. Çanakkale bizim için namusunu çiğnetmeyen ve çiğnetmeyecek olan Asım'ın neslinin sembolüdür.”


Haber okunma sayısı: 924

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER