YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

BU YIL JUMBO’NUN AZLIĞI, BALIKÇILARI ÜZERKEN, FİYATLARIN YÜKSEK OLUŞU SEVİNDİRDİ

-bu-yil-jumbonun-azligi-balikcilari-uzerken-fiyatlarin-yuksek-olusu-sevindirdi

BU YIL JUMBO’NUN AZLIĞI, BALIKÇILARI ÜZERKEN, FİYATLARIN YÜKSEK OLUŞU SEVİNDİRDİ
25 Ağustos 2020 Salı 20:31

İskenderun Körfezi, Yumurtalık Dalyanlarında bu yıl Jumbo Karideslerinin az yakalanması Karataş, Yumurtalık ve Samandağ Jumbo(Karides) avcılarını üzerken fiyatların birden ikiye katlanması sevindirdi.

Murat Çalıkuşu ve Armağan Çalıkuşu Kardeşler Bu yıl İskenderun Körfezinde bulunan Yumurtalık Dalyanlarında Jumbo Karideslerinin az yakalanmasını İklim şartlarına bağladılar.

 Jumbo Avcıları Çalıkuşu Kardeşler Karides ağlarının 15 veya 20 günde bir yenilenmesi gerektiğini fanyaları küçük olduğu için yengeçler tarafında çabuk parçalandığını, Temmuz ve Ağustos gibi 2 ay süren sezonda maliyet getirdiğini ifade ettiler.

Yaklaşık 50 gram ve üzeri Karideslere Jumbo diye tabir edildiğini söyleyen balıkçılar Her sabah saat: 10.00 gibi Yumurtalık Balıkçı Limanına gelerek yakaladıkları Jumboları Adana’lı Tüccarlara kilosunu geçen yıl 50.00’den bu yıl ise 100,00 tl’den sattıklarını söylediler.

Turistik ve lüks lokantalara gönderilen Jumboların fiyatlarının yüksek olması damak zevkine düşkün tüketicileride etkileyeceği kaydedildi.


Haber okunma sayısı: 1940

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER